קורסי נגרות

הקדמה

קורס נגרות רהיטים מעשית בא לתת לנשים וגברים הזדמנות ליצור וליהנות בשילוב עם הכנת מוצר – פרוייקט אישי שאותו הם/ן יקחו איתם/ן הביתה, הכל בהנחיה מסודרת ועקבית של נגר / מורה מקצועי.

 

העקרון המנחה הוא שהעבודה בסדנא / קורס הנגרות היא עם כלי עבודה ידניים וחשמליים (משורים, כרסמים, מכונות ליטוש, מברגות וכו'), שיד האדם הסביר משגת. הרעיון של עיקרון זה הוא לתת למשתתפות/ים את הידע והניסיון הנדרש ועל ידי כך את האפשרות להמשיך וליצור בזמנם/ן הפרטי, במסגרת הפרטית שלהם/ן, גם בעתיד. רכישת כלי העבודה הרלוונטיים אינה בלתי אפשרית ואחסנתם נוחה, כך שמי שירצה /תרצה בעתיד, בהחלט יכול/ה להגיע לזה.

כל ביקור כזה מסתכם בכמה מאות שקלים. לא עדיף לעשות קורס פעם אחת, ולצאת עם ידע וכלים לכל החיים?

מהלך הקורס:

 

הקורס הוא קורס עבודה ללא שיעורים פרונטאליים.

העבודה בקורס היא בעץ אורן (pine), בשילוב, בעת הצורך, בסנדביץ או אמ.די.אף.

במהלך הקורס בונים המשתתפים 2 פרויקטים.  הראשון קטן והשני לפי בחירה.

 

את הפרוייקט הראשון – מדף / קוביה – בונים בשיעור הראשון. מטרת הפרוייקט הקטן הוא ללמד טכניקות חיתוך, הדבקה, הרכבה, עיצוב וליטוש, כל זאת על מנת לאפשר הבנה טובה יותר לקראת בניית הפרוייקט האישי.

 

הפרויקט השני / העיקרי – האישי – בוחר כל אחד לעצמו. הרעיון הוא לבנות פריט ריהוט שימושי אותו ייקח המשתתף הביתה בתום הקורס.  המשתתפים מקבלים הנחיות לתכנון כללי ויחד עם המורה מתכננים את התכנון המדויק.

 

הקווים המנחים לפרוייקט האישי הם שניים:

 

א. פרוייקט לא גדול מדי (שניתן לסיים אותו במהלך הקורס). כדי להמחיש את הגודל הרצוי נגדיר שהוא בר הובלה בתוך רכב פרטי וכן ששום פאה או צד בו לא יעלו על 1.20 מטר. פרוייקטים לדוגמא – שולחן כתיבה, שולחן סלון, שידת מגרות / דלתות / מדפים וכו'.

ב. כדאי ולכך אנו מכוונים, שכל פרוייקט יכיל לפחות דלת אחת ומגרה אחת, זאת על מנת ללמוד את עקרונות הדלתות (התאמה וצירים) ועקרונות המגרות (התאמה ומסילות). אין חובה לקו מנחה זה אם כי הוא מומלץ מאד.

 

בתום עבודות ההרכבה, העיצוב והליטוש, לומדים המשתתפים (בפרויקט האישי בלבד) לבצע גימור – צבע ולכה.  בדרך כלל, את השכבה האחרונה של הלכה, יבצע / תבצע כל אחת בביתה לאחר תום הקורס, כדי לוודא אזור עבודה נקי ולמנוע פגיעה בהובלה.

 

מנהלה –

הקורס בן 7 מפגשים.

 

מתקיים בסדנת העץ בבית ספר "אדם" בעמק רפאים, ירושלים, בימי שני, בין השעות 19:00-22:00.

 

המחזור הקרוב (מחזור ח') יתחיל ביום שני ה 3 לדצמבר וייסתיים ביום שני ה 28 בינואר (יום שני, 10 לדצמבר לא יתקיים שיעור – חופשת חנוכה).

 

הקורס מתקיים בכיתות קטנות (מבחינת מספר משתתפים).

 

  • הקורס יהיה בן 8 מפגשים, אם כי כל משתתפ/ת זכאי/ת ל 7 בלבד.  השיעור הנוסף נותן את האפשרות לגמישות – ביטול / דילוג על אחד מן השיעורים.

עלויות:

 

  • עלויות הקורס מתחלקות ל 2 -  תשלום עבור הקורס ותשלום עבור החומרים לפרויקט האישי.
  • עלות הקורס – 1990 ש"ח. הסכום כולל השתתפות, ביטוח, שימוש בסדנא ובכל הכלים והנחייה צמודה. המחיר כולל גם את החומרים לפרויקט הקטן (הראשון) וכן את כל החומרים המתכלים והכלליים לפרויקט האישי (ברגים, דבק, חומר מילוי, נייר ליטוש וכו').
  • עלויות הפרויקט האישי – כל אחת לפי גודל הפרויקט ומורכבותו. בנוסף לעלויות העץ, ייכלל בעלות הפרויקט האישי גם פרזול מיוחד (צירים, מסילות, ידיות וכו') וכן עלויות הגוון (לפי בחירתו של כל אחד) ולכה. בקורסים קודמים הסתכמו העלויות לפרויקטים האישיים בסכומים הנעים בין 300 ש"ח לבין 1000 ש"ח – הכל לפי החלטה על גודל ומורכבות.

 

 

  • הערה חשובה – אם מי מהנרשמים/ות כבר עשה/תה אצלנו את הסדנא החד פעמית, יהיו הם/ן פטורים מהגעה לשיעור הראשון ופטורים מתשלום עליו (השיעור הראשון הוא שיעורההתנסות והלמידה – בדיוק הסדנא החד פעמית).  מחיר קורס הנגרות לבוגרי הסדנא החד פעמית יהיה 1730 ₪ (באותם תנאי התשלום שלעיל)

הרשמה:

 

  • תשלום דמי הרשמה  בסך 250 ₪ אונליין או בהעברה (חלק ממחיר הקורס הכולל המופיע לעיל).

 

  • תשלום היתרה – עם פתיחת הקורס. ניתן לחלק ל 6 תשלומים שווים ללא ריבית בכרטיס אשראי או ב 3 צ'קים.

 

תשלום עבור החומרים לפרויקט האישי יתבצעו בעת אספקת חומרי העץ (בדר"כ מוזמן דרכינו. ניתן להזמין עצמאית). רכישת פרזול וצבעים לפרויקט האישי תתבצע עצמאית ע"פ הנחיית המורה.

 

סיכום:

 

קורס הנגרות הביתית מהווה חוויה נהדרת, מביא לידי ביטוי יכולות טכניות / עיצוביות / אומנותיות, ולבסוף תחושת סיפוק יוצאת דופן.  בנוסף, בוגר קורס כזה יהיה מצויד בידע ובניסיון גם להמשיך וליצור בעץ וגם את ההבנה איך לבצע תיקונים לפרטי ריהוט שברשותו, ללא הזמנת בעל/ת מקצוע.

בהחלט כייף ובהחלט מומלץ.

 

לשאלות והבהרות -   צדקי    052-7726388